Çocuk Kulübü Nedir?

Bütün veliler çocuklarının ödevlerine yardımcı olmayı ve onların eğitimine katkıda bulunmayı çok isterler. Bu nedenle günün yorgunluğuna rağmen akşamları çocukları ile birlikte ders çalışırlar. Veli, çoğunlukla artık hatırlamadığı konuları tekrar öğrenmeye ve çocuklarına öğretmeye uğraşırken zaten uykusu gelmiş olan çocuk ise ders çalışmak yerine evde biraz eğlenmek ister. Bu tip çalışmalar, işlenen konuyu anlamasında öğrenciye hiç bir fayda sağlamadığı gibi çoğunlukla da hem veli hem de öğrenci için sinir bozucu bir uğraşa döner.

Daha iyi bir eğitim için ödevlerin geçiştirilerek değil iyice anlaşılarak ve üzerinde çalışılarak yapılması, akşamın geç saatlerine bırakılmadan tamamlanması gerekmektedir. Öğrenciler okul sonrasında (öğlenciler için öncesinde) gittikleri kurumda tüm ödevlerini gerek branş gerekse sınıf öğretmenleri eşliğinde tamamlayabilir, anlamadıkları veya eksik oldukları konuları öğretmenleri ile pekiştirip, öğrenebilirler.

Robotik Kodlama, Zeka oyunları, eğlenceli bilimi, satranç, bahçe oyunları, eğlenceli İngilizce gibi sosyal aktivitelerle öğrencilerimiz kuruma severek gelmekte ve bu motivasyonla ödevlerini anlayarak, neşe içinde ve eksiksiz yapmaktadır. Günün sonunda akşam eve döndüğünde, çocuğunuz tüm ödevlerini en iyi şekilde bitirmiş olacaktır. Bu sadece çocuğunuzun daha iyi bir eğitim almasını değil, aynı zamanda sizin ve çocuğunuzun akşamı çok daha keyifli geçirmenizi sağlayacaktır.

Ege Teknokta Çocuk Kulübü, çocuğun okuldan arta kalan zamanını verimli geçireceği, akademik çalışmalar yapabileceği, sosyal ve sanatsal etkinlikler ile kendini geliştirebileceği ve mutlu olacağı bir kurumdur.